Crypto Valley to Accept Taxes in Bitcoin and Ethereum

Kanton Zug w Szwajcarii, znany również jako crypto valley, zacznie akceptować podatki za pośrednictwem krypto walut bitcoin (EXANTE: Bitcoin) i ethereum (EXANTE: Ethereum) od lutego 2021 roku. […] Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Bitcoin Suisse, pionier w szwajcarskiej dolinie kryptońskiej, jest głównym dostawcą cyfryzacji.

Zapisz się na nasz kanał Telegram, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami kryptograficznymi i blokowymi. W ten sposób Zug stanie się pierwszym szwajcarskim kantonem, w którym podatki mogą być płacone z kryptokur walut.

Dyrektor finansowy Heinz Tännler mówi, że jest to ważne dla doliny „do dalszej promocji i uproszczenia korzystania z kryptokur walut w życiu codziennym“.

„Umożliwiając płacenie podatków za pomocą bitcoin lub eteru, robimy duży krok w tym kierunku“, powiedział Tännler. Rozliczenia podatkowe płacone w krypcie będą dostępne do kwoty 100.000 CHF (109.877 USD). Częściowe płatności nie będą akceptowane. Dodano Bitcoin Suisse. Wcześniej iHodl poinformował, że Sygnum, szwajcarski bank kryptokurwalutowy, otrzymał zgodę szwajcarskiego Urzędu Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA) na cyfrowy system handlu aktywami.

Zug Authorities Against Saving Crypto Valley Bank twierdzi, że jego instrument handlowy oferuje inwestorom dostęp do nowych możliwości inwestycyjnych, w tym natychmiastowe rozliczenie, możliwość przejścia między pozycjami fiat, cyfrowymi CHF (DCHF) i tokenami aktywów w czasie rzeczywistym oraz bezpieczeństwo przechowywania aktywów na poziomie banku.

Comments are disabled